fbpx

מעקות זכוכית - כל מה שצריך לדעת מבטיחות ועד עיצוב

מעקה זכוכית ב2023 – יופי ובטיחות כאחד

על אף שנראה כי הנוכחות שלהם בחיינו הפכה מסיבית רק לאחרונה, למעשה מעקות (כן, בעברית הרבים של מעקה זה מעקות), נמצאים איתנו די הרבה זמן ומשמשים כפונקציה בטיחותית שמגנה עלינו במרפסות, בגשרים, בבריכות ובגרמי מדרגות. המעקות אמנם היו עשויים בעבר הרחוק בעיקר מחומרי הגלם הנפוצים אז, כמו למשל עץ או חימר, אך עם ההתפתחויות הטכנולוגיות נוספו עוד ועוד חומרי גלם, ביניהם זכוכית, ברזל, בטון ואבן, וכיום ניתן למצוא מעקות בכל הגדלים והצורות, עשויים חומרי גלם מסוג אחד או כשילובים שחלקם סטנדרטיים וחלקם יוצאי דופן.

אנו נתמקד במאמר זה במעקות זכוכית ונסביר מדוע הם המתאימים ביותר לבית שלכם, מה כולל תהליך ההתקנה שלהם וכמובן מהן העלויות. בקיצור, כל מה שאתם צריכים ורוצים לדעת על מעקות זכוכית, תמצאו כאן אצלנו.

מעקות זכוכית כטרנד אדריכלי לבית ב2023

מעקות זכוכית נחשבים לאחד מהטרנדים האדריכליים השכיחים ביותר בארץ בשנים האחרונות, במיוחד לנוכח התרחבות בניית התמ"א 38, שנוסף למרכיב הבטיחותי החשוב שלה – הממ"ד – יש בה גם אלמנט אינטגרלי וכיפי ביותר, הוספת מרפסת. 

אין זה פלא שמעקות הזכוכית פופולריים כל כך. למעקות המודרניים יש מגוון עיצובים שגם משתלבים נהדר בבית ומוסיפים מאוד למראה שלו, וגם מהווים אלמנט בטיחותי, שתי פונקציות חשובות ביותר שהן אידיאליות למי שזקוק למעקה בבית, בין אם זהו מעקה למרפסת או למדרגות שעולות לקומה השנייה או לגג.

אבל למעקות הזכוכית יש עוד שני יתרונות נוספים שכדאי להתייחס אליהם: הם נוחים לתחזוקה, שום כתם או לכלוך לא יישאר עליהם לאורך זמן אם תקפידו להעביר מטלית לחה מדי פעם. והם גם עמידים מאוד ולא צוברים אבק, עובש ושאר מרעין בישין, אפילו אם הם ממוקמים במרפסת חיצונית שחשופה לגשם ולרוח, לשמש ולחום, פשוט כי זכוכית היא חומר שאינו סופג רטיבות או רגיש לפגעי מזג האוויר, דבר שגם עוזר כמובן לשימור דוגמה או צבע מיוחד שבחרתם עבורה. אין סכנה שהצבע או הדוגמה ידהו או יאבדו מחדותם, אל דאגה. ודבר אחד אחרון לבי מעקות זכוכית – השקיפות שלהם ומעבר האור בהם, מאפשר גם להכניס את הנוף אליכם הביתה דרך המרפסת.  

תחום החיפוי והזיגוג עבר אף הוא שינויים לא מעטים, ובשנים האחרונות במיוחד הוא הפך לטרנד עיצובי בעיקר כחיפוי לקירות המטבח, שם הוא החליף את חיפוי הקרמיקה המסורתי.

מעקה זכוכית – מדוע דווקא זכוכית להתקנה מוצלחת?

הזכוכית בעלת תכונות שמאגדות מגוון תחומים – פיזיקה, כימיה, אופטיקה, אמנות – ולכן היא אהובה על אנשי מקצוע רבים שיכולים לנצל את יתרונותיה, כל אחד לפי צרכיו. תכונות אלה הן גם שהקפיצו אותה לראש הטבלה של מעצבי הפנים והאדריכלים שמשלבים אותה באופן תדיר במבנים שהם מעצבים, ובכלל זה גם במעקות, הן בפנים המבנה והן במרפסות.

אז למה דווקא זכוכית כמעקה למרפסת ולמדרגות? הנה חלק מהמאפיינים שלה, שאם משווים אותם לאלו של חומרי גלם אחרים, כמו למשל עץ או אלומיניום, מבינים שבעוד שכל אחד מהם נותן פתרון רק לחלק מסוים מהדרישות, הזכוכית מאפשרת את ההיתכנות של כולם:

 1. בטיחות – המטרה העיקרית של מעקה זכוכית למרפסת ולמדרגות היא לשמש תוספת ביטחון בטיחותית. מעקות הזכוכית (גם אלה שמותקנים על גרמי המדרגות) עשויים מזכוכית מחוסמת שנחשבת חזקה מאוד ושיכולה להגן מפני נפילות. בנוסף לכך, התהליך שבו מיוצר סוג זכוכית זה, לא מאפשר לה להישבר, כך שגם אם מאיזושהי סיבה המעקה ייסדק, הזכוכית לא תתנפץ לאלפי רסיסים ותסכן את אלו שנמצאים בה או את אלו שבחוץ, ברחוב או בקומות מתחת.
 2. תחושת המרחב – אחת הדרישות של מעקה מרפסת, שעליו לשמש מעין קיר נמוך שיתחום את המרפסת בצד שבו הוא מותקן. מעקה זכוכית הוא פתרון מצוין לכך, כיוון שהוא אכן מספק דרישה זו, אך מבלי להגביל את תחושת ההמשכיות. השקיפות של הזכוכית מאפשרת לראות את הנוף דרכה ויוצרת תחושת מרחב שמכניסה את האור והחוץ אל תוך המרפסת ומשם אל פנים הבית.
 3. מראה מודרני ועכשווי – תכונה נוספת של הזכוכית שהיא מוסיפה נופך מתוחכם ואלגנטי לכל מקום בו היא מותקנת ושהיא כמעט ואינה משתנה או מתבלה לאורך השנים. כך שאולי זה המראה האלמותי הזה שלה שמתאים תמיד לכל תקופת זמן, אך אין ספק שמעקה זכוכית למרפסת נראה נפלא ומשתלב היטב עם כל סגנון וסביבה.
 4. תחזוקה קלה – ולבסוף, זכוכית היא גם חומר שקל מאוד לנקות. גם אם יהיו עליה כתמים או טביעות אצבע, אפשר לנקות אותם על המקום בקלילות, כל מה שצריך זה מטלית נקייה ומים והמעקה נראה כמו חדש.

אילו מעקות זכוכית קיימים

באופן כללי ניתן לחלק את סוגי מעקות הזכוכית לשלושה סוגים מרכזיים, לפי האזורים שלהם בבית – מעקה זכוכית למדרגות פנימיות, מעקה זכוכית למרפסת ולמדרגות חיצוניות ומעקה זכוכית לבריכה. כל המעקות מכל הסוגים צריכים לעמוד בתקנים רשמיים מחייבים.

התקן הישראלי למעקות (תקן מס' 1142) וכן 3 התקנים הישראלים העוסקים בזיגוג בבניינים (תקן מס' 1099 על 3 חלקיו), מחייבים שכל מעקות הזכוכית ייוצרו מזכוכית בטיחותית (מחוסמת או רבודה), בגובה של 105 ס"מ לכל הפחות, למעט לאורך שיפוע המדרגות, שם הוא צריך להיות לפחות 90 ס"מ. בנוסף, תקנות התכנון והבנייה קובעות שחובה להתקין מעקה בכל מרפסת בבניין ובכל פתח בקיר שישנה סכנת נפילה ממנו. בעבר היתה גם דרישה מינימלית לעובי הזכוכית במעקה, אולם התקנים העדכניים קובעים שהעובי ישתנה בהתאם לעומסי הרוח, עומס המבנה ופרמטרים נוספים, דבר שמצריך בעל מקצוע שיבדוק ויחשב את עובי מעקה הזכוכית הנדרש. 

סוגי זכוכית למעקות זכוכית

אתם בוודאי שואלים את עצמכם מה זו בכלל זכוכית מחוסמת וזכוכית רבודה? אז, הנה התשובה.

זכוכית מחוסמת היא זכוכית שעברה טיפול תרמי (טיפול בחום) בטמפרטורה גבוהה ומיד לאחריו קירור, תהליך שהופך אותה לחזקה במיוחד, אבל בנוסף גם לבטיחותית מאוד, כיוון שאם היא נשברת, דבר שלא קורה הרבה, היא מתנפצת לרסיסים קטנטנים, קהים ולא מסוכנים, שחוץ מהרעש והבלגן שהם עושים כשהם מתפזרים בכל הבית, לא נשקפת מהם סכנה מיוחדת. 

זכוכית רבודה, או בשני שמותיה הנוספים – זכוכית טריפלקס וזכוכית למינציה, היא זכוכית רב שכבתית שמורכבת משתי שכבות של זכוכית רגילה באיכות גבוהה, שמודבקות ביניהן באמצעות חומר פלסטי מיוחד שאינו מאפשר התפזרות רסיסים בעת התנפצות ושיש לה התנגדות לשבירה, כך שבמקרים כאלה היא נשארת כיחידה אחת בתוך המסגרת שלה. ניתן לשדרג את מראה הזכוכית באמצעות בחירה בצבעים או בדוגמאות וכמובן שניתן להפוך אותה לבטיחותית יותר אם הזכוכיות בהן משתמשים הן מחוסמות.

הכנת הבית להתקנת מעקה זכוכית - מה עלי לעשות?

לפני שמדברים על ההכנה, חשוב להדגיש שוב: מומלץ שהיא תתבצע על ידי איש מקצוע מיומן; קודם כל, כדי להיות רגועים שהמעקה בטיחותי, וגם כדי לוודא שהוא מותאם ואסתטי. 

לקראת התקנת מעקה זכוכית צריך:

 • ליצור קשר עם איש מקצוע מנוסה בהתקנת מעקה זכוכית בבית.
 • לעשות הערכה של גרם המדרגות – לבדוק את מבנה גרם המדרגות, השטח הפנוי והעיצוב האדריכלי, כדי לקבוע את הסוג המתאים ביותר של מעקה ושל התקנה. 
 • למדוד ולתכנן את המעקה הרצוי; מדידות מדויקות הן חיוניות להתאמה נכונה. 
 • לבחור את סוג הזכוכית, שיטת ההתקנה והחומרים. בחירה זו צריכה להתאים להעדפות האסתטיות ולדרישות הבטיחות גם יחד. האם זו תהיה זכוכית מחוסמת או רבודה? האם יהיו צבעים, אלמנטים דקורטיביים אחרים וכד'? יש להחליט לגבי סוג ההתקנה, הרכיבים העמודים, מנטים, פרזול ועוד.
 • לנקות את אזור העבודה, כלומר את גרם המדרגות והאזור שמסביב מכל רהיט או מכשול שעלולים להפריע לתהליך ההתקנה, על מנת לספק פינת עבודה מרווחת ונגישה למתקינים.

תהליך התקנת מעקה זכוכית

לפני הכל, חשוב לציין שהתקנת מעקה זכוכית מחויבת להתבצע על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה בלבד. בשום פנים ואופן אל תנסו להתקין מעקה זכוכית לבדכם, לא מדובר בהתקנה של מקלחון או חיפוי לקיר המטבח (שגם הם מומלץ שייעשו על ידי בעל מקצוע), כאן הבטיחות היא הדבר החשוב ביותר. אחרי הכל, מעקה הזכוכית מותקן על מנת למנוע נפילות ולהגן עליכם.

התקנת מעקה זכוכית מבוצעת באמצעות אביזרים ייעודיים שמאפשרים התקנה יציבה ובטוחה. 

הדבר הראשון שבעל המקצוע שבחרם יעשה הוא להחליט יחד איתכם על מיקום המעקה, ימדוד באופן מדויק את מיקום הנקודות שבהן יעוגן המעקה, וכן יחשב את העומסים ואת העובי של המעקה, כל זאת על מנת לעמוד בדרישות התקנים.

השלב הבא הוא לבחור את עיצוב המעקה. תוכלו לבחור בין זכוכית שקופה סטנדרטית, אולי חלבית שהיא אטומה במקצת או כזו שמגיעה בצבעים ובהדפסים ייחודיים. כדאי להיעזר בקטלוגים הן ברשת והן באולמות התצוגה שיתנו לכם רעיונות. 

מבחינת אפשרויות ההתקנה, דעו שיש 3 טכניקות מרכזיות מהן תצטרכו לבחור:

 • התקנת מעקה זכוכית שתול – מעקה זה נראה כאילו הוא עומד בפני עצמו, כשהוא יוצא מן הרצפה ואינו נעזר בעמודים או בכל אלמנט אחר לתמיכה. המראה הזה מתקבל מפני שאת בסיס המעקה מתקינים למעשה מתחת לרצפות. 
 • התקנת מעקה זכוכית על עמודים – מעקה זה נשען על עמודי מתכת או חומר גלם יציב אחר. סוג התקנה זה היה פופולרי בעבר, כיוון שהוא משדר חוזק ועמידות, אולם כיום הוא פחות מבוקש, בעיקר מפני שהעמודים יוצרים הפרעה וקוטעים את שדה הראייה ומפני שהוא נחשב פחות בטיחותי בשל החשש שיטפסו על העמודים.
 • התקנת מעקה זכוכית עם מנטים – המנטים הם תופסני מתכת קטנים שמותקנים לאורך המעקה ומעגנים את הזכוכית למדרגות או לרצפה מוגבהת. סוג זה של התקנה היא יציבה ואיכותית, ובשילוב עם הזכוכית המנטים יוצרים גם מראה אסתטי מאוד.

אם תבחרו במעקה זכוכית שתול, חשוב שתדעו שהתקנה שלו צריכה להתחיל כבר בשלב הבנייה, טרם הרכבת הריצוף, על מנת לאפשר עיגון של בסיס התמיכה של המעקה מתחת לריצוף, על מסילת פלדה, שתי הטכניקות האחרות – מעקה על עמודים ומעקה עם מנטים, יכולים להתבצע בכל שלב שבו נמצא הבית, גם אם אתם בונים קומה שניה או מוסיפים מרפסת כחלק משיפוץ או תמ"א.

מחיר מעקה זכוכית

מחיר מעקה הזכוכית תלוי בפרמטרים שונים, כמו סוג הזכוכית, העובי שלה, האם היא מודפסת, צבעונית, איזה פרזול מגיע יחד עם המעקה, מה הגימור שיש בקצה שלו ואיזו טכניקה נבחרה להתקנה שלו. כמו כן, קיים הבדל בין מחיר של מעקה למרפסת או לבריכה שהחיתוך שלהם נעשה בצורה ישרה ואחידה, לבין מחיר של מעקה למדרגות שהוא מורכב יותר ומצריך חיתוך שמותאם לשיפוע ולצורה של גרם המדרגות (חשוב גם האם זה גרם אחד או שאולי מדובר בכמה גרמים קטנים יותר עם מפלסים ישרים ביניהם). שימו לב שצורה מאתגרת ומסובכת יותר, תעלה כמובן את מחיר המעקה. אפשר לומר שמחיר התחלתי של מעקות זכוכית מתחיל ב-500 ₪ למ"ר ויכול להגיע גם לסכום שעובר את ה3500 ₪ עם תלות בסוג הזכוכית והעובי שלה. יחד עם זאת, בכלליות מחיר מעקה זכוכית למרפסת ינוע בין 1,300-1,500₪.

יש לומר שעל מנת לקבוע בצורה מדוייקת את המחיר הסופי של התקנת מעקה הזכוכית מומלץ ליצור קשר עם בעל מקצוע מומחה שיבחן את אזור ההתקנה ביחד עם הדרישות היחודיות לפרוייקט לקבלת הצעת מחיר הגיונית ומקצועית.

מאחזי יד למעקה זכוכית - מה הן האופציות לבית שלי?

ישנם מספר סוגים של מאחזי יד למעקות זכוכית, וההחלטה מה לבחור היא חלק מהעיצוב הכולל של המעקה והבית.

מאחזי מתכת, כגון נירוסטה או אלומיניום, הם בחירה פופולרית בזכות עמידותם, המראה המלוטש, והרבגוניות שלהם. ניתן להוסיף להם גימורים שונים, כולל מוברש, מלוטש או ציפוי אבקה, כדי להתאים לאסתטיקה של הבית. מאחזי מתכת מציעים מראה עכשווי שמשתלב היטב עם מעקות זכוכית.

מאחזי עץ מספקים תחושה חמימה ומסורתית, ומוסיפים מגע של אלגנטיות למעקות זכוכית. ניתן ליצור אותם מסוגים שונים של עץ, כגון אלון, מייפל או מהגוני, מה שמאפשר לבחור סוג המשלים את עיצוב הפנים של הבית. מעקות עץ יכולים להיות מוכתמים, צבועים או בצבע טבעי.

מאחזי זכוכית, למראה חלק ומינימליסטי, שמשתלבים בצורה אינטגרטיבית והרמונית במעקות זכוכית, יכולים להיות בחירה מצוינת כדי לשמור על השקיפות, כי הם מספקים קו נקי וללא הפרעות בעין.

מאחזים משולבים מחומרים שונים מותאמים אישית שיכולים ליצור עיצוב מעקה ייחודי. 

תחזוקת מעקה זכוכית

כמו כל חומר, גם מעקות עשויים מזכוכית מגלים סימני בלאי עם הזמן, שמתבטאים בשריטות ובסדקים שיופיעו פתאום עליהם. בכדי להאריך את הופעתם של סימנים אלה, מומלץ לבצע תחזוקה שוטפת שלהם. תחזוקה כזו אמנם מסתכמת בעיקר בשטיפה ובניקיון של לכלוך וכתמים, אך רצוי שהיא תיעשה בעדינות, באמצעות מסירי שומנים ומסירי אבנית (במיוחד כשמנקים מעקות חיצוניים), תוך העדפה לשימוש במטלית מיקרופייבר שלא תפגום בזכוכית.

בנוסף, אם אתם מבחינים שהזכוכית סדוקה, סימן שהיא מאבדת למעשה מהבטיחות שלה וחשוב שתדאגו להחליף אותה במהירות האפשרית. מפני שרוב מעקות הזכוכית מורכבים ממספר משטחי זכוכית ולא ממשטח אחד ארוך ומתמשך, תוכלו כמובן להחליף רק את המשטח הפגום ולא את המעקה כולו. 

 

מעקות זכוכית למדרגות - יתרונות שחשוב להכיר

מעקות זכוכית למדרגות זוכים לפופולריות עצומה בשנים האחרונות, והפכו להיות טרנד אדריכלי חם, בזכות מספר יתרונות שהופכים את הבחירה במעקה זכוכית לאופטימלית. אם אתם שוקלים להתקין מעקות זכוכית סביב מדרגות הבית, חשוב להכיר את היתרונות הללו:

גמישות בעיצוב ואסתטיקה: מעקות זכוכית למדרגות לא רק שהם מציעים מראה שיכול לשדרג את הסגנון העיצובי הכללי של הבית, אלא הם גם גמישים מבחינה עיצובית. הם משתלבים בצורה הרמונית בסגנונות אדריכליים שונים, אפשר לכלול בהם אלמנטים עיצוביים מגוונים כמו צבע, מרקם ואלמנטים דקורטיביים, מבלי להיראות עמוסים, וגם יתאימו לעיצובי פנים שונים.  

מגבירים את הנראות: כשמדובר בבנייה ובעיצוב של סביבת מגורים, אור ונראות הם שיקולים חשובים. מעקות זכוכית למדרגות נותנים מענה רב-תכליתי מבחינת הנראות האלגנטית שלהם, מעקות זכוכית למדרגות לא נראים כבדים (כמו מעקות עץ או מתכת), והם גם מאפשרים כניסת אור טבעי לחלל. השקיפות שלהם יוצרת תחושה פתוחה ואוורירית, ומאפשרת מעבר אור טבעי ללא הפרעה; מבעד למעקה זכוכית אפשר להתרשם מה"נוף" בתוך הבית ומחוצה לו.

בטיחות ועמידות: מעקה למדרגות נועד לספק בטיחות. הרעיון של זכוכית עשוי לעורר חששות, אך מעקות זכוכית מודרניים הם יציבים ובטוחים. הם עשויים בדרך כלל או מזכוכית מחוסמת שעוברת טיפול מיוחד בחום וקור, מה שמחזק אותה כך שאם היא מתנפצת, זה לרסיסים קטנטנים, קהים ולא מסוכנים, או מזכוכית רבודה, שמורכבת משתי שכבות מודבקות זו לזו באמצעות חומר פלסטי מיוחד, מה שהופך אותה לעמידה מאוד בפני שבירה; במקרה של פגיעה; זכוכית רבודה אינה מתנפצת לרסיסים אלא נשארה בתוך המסגרת שלה. 

תחזוקת מעקות זכוכית למדרגות: מעקות זכוכית למדרגות, בניגוד למעקות עץ לדוגמה, הם קלים יחסית לתחזוקה. מספיק ניקוי עם מים ומטלית נקיה כדי להחזיר להם מראה מבריק ונקי מכתמים או מטביעות אצבעות. אפשר מדי פעם לעשות ניקוי יסודי יותר עם חומר ניקוי זכוכית עדין. 

אריכות ימים ועמידות: מעקות זכוכית למדרגות, פנימיים וחיצוניים כאחד, שורדים באופן משמעותי זמן רב יותר מאשר מעקות עץ. אין כיפוף, התבקעות או פיצול, ואין סיכון שחרקים או טרמיטים יהרסו את שלמות החומר. בנוסף, לא תצטרכו לצבוע מעקות זכוכית כדי לשמור עליהם מפני פגעי מזג האוויר. 

בנוסף, אם אתם מבחינים שהזכוכית סדוקה, סימן שהיא מאבדת למעשה מהבטיחות שלה וחשוב שתדאגו להחליף אותה במהירות האפשרית. מפני שרוב מעקות הזכוכית מורכבים ממספר משטחי זכוכית ולא ממשטח אחד ארוך ומתמשך, תוכלו כמובן להחליף רק את המשטח הפגום ולא את המעקה כולו. 

מעקה זכוכית למרפסת - מה מייחד אותו ומה חשוב לדעת?

מה שחשוב ביותר לדעת, לגבי מעקה זכוכית למרפסת, הוא רמת הבטיחות – הן של הזכוכית, והן של ההתקנה. ישנם 3 פרמטרים שיש להתעקש עליהם כאשר מתקינים מעקה למרפסת:

 1. הזכוכית תהיה רבודה, כך שבמקרה של פגיעה במעקה הזכוכית לא תתנפץ לרסיסים לכל עבר.
 2. העובי המינימלי של הזכוכית יהיה 8 מ"מ לפחות, (עדיף 10 מ"מ).
 3. הגובה של המעקה יהיה מינימום 110 ס"מ. 

חשוב לציין שבעלי בתים עם ילדים קטנים יעדיפו לעיתים קרובות להגביה בעוד 30-40 ס"מ את המעקה למען הבטיחות. כדאי לדעת שההגבהה יכולה להיות תוספת מתאימה גם למעקות שאינם זכוכית.

אופציות עיצוב למעקות זכוכית למרפסות

מעקה זכוכית למרפסת יכול להיות מעוצב ככל העולה על דעתכם וככל שהתקציב מאפשר לכם, אך יש מספר פרמטרים שתצטרכו להתייחס אליהם בבחירה שלו:

סוג הזכוכית – כאן עומדות שני סוגים עיקריים לבחירה (שניהם אגב טובים באותה המידה): האחד הוא זכוכית מחוסמת שעברה טיפול בחום בטמפרטורות גבוהות ולאחר מכן קירור מיידי, תהליך שהופך אותה חזקה ובטיחותית מאוד; והשני הוא זכוכית רבודה, או בשמה הנוסף זכוכית טריפלקס, רב שכבתית, שמורכבת משתיים או יותר שכבות שמודבקות ביניהן על ידי חומר ייעודי שאינו מאפשר לה להישבר.  

צבע הזכוכית – הזכוכית מגיעה בשקיפויות שונות. היא יכולה להיות חלבית ועמומה מעט; שקופה רגילה, כזו שהגוון שלה נוטה לירקרק; שקופה לחלוטין, אקסטרה קליר, כלומר שהוציאו ממנה את העופרת שגורמת לגוון הירוק; והיא גם יכולה להיות שחורה, כזו שמתפקדת בדיוק כמו משקפי שמש, מתכהה וניתן לראות דרכה רק מצד אחד. למרבה הפליאה, הזכוכית גם יכולה להגיע בגוונים שונים ואפשר אפילו להדפיס עליה תמונה לבחירתכם, דבר שיהפוך את המעקה שלכם ליחיד במינו.

צורת הזכוכית –  הכוונה בצורת הזכוכית היא לצורת הגימור של יחידות המעקה שיכול להיות בעל מראה מעוגל יותר או ישר, לפי העדפתכם.

פרזול – בדרך כלל למעקה הזכוכית מתלווה גם פרזול שיכול לבוא לידי ביטוי בעמודים בין יחידות הזכוכית, במאחזי היד מעל המעקה או בתופסנים שמקיפים אותו. לכל אחד מהם צורה וגימור משלו, והבחירה היא מגוונת.

עדיין מתלבטים בבחירת מעקה הזכוכית?

מה בן אדם צריך חוץ מלחיות במקום בטיחותי ונעים לעין? זה בדיוק מה שמעקות זכוכית נותנים, את התחושה שלא משנה מה, הם מהווים מחיצה בטוחה שמגנה מנפילה ואינה מהווה סכנה. ואם בוחרים במעקה שלוקחים אותו גם למקום עיצובי שיוסיף מראה יוקרתי ואלגנטי לבית, אין ספק שמדובר במוצר מנצח. 

אנו ב מר. גלאס מתמחים בעבודות זכוכית מכל הסוגים, נשמח להעניק שירות מנצח שיגרום לזכוכית להיות הפנינה של הבית שלכם! 

 

צפו במעקה הזכוכית בבית הלקוח לאחר התקנה מוצלחת

תמונות של מעקות זכוכית - גלריית עבודות

שאלות ותשובות - מעקה זכוכית

זמן ההתקנה תלוי בגודל הפרוייקט, מעקה זכוכית בודד למרפסת קטנה יקח עד יום עבודה או אפילו מספר שעות, כאשר מערכת מעקות למדרגות של בית פרטי של 3 קומות יכול לקחת יותר מיום עבודה אחד.

שימור מעקות הזכוכית מסתכם בניקוי שבועי שלהם עם מתלית לחה וחומר ניקוי מתאים. בנוסף מומלץ לא להצמיד רהיטים כבידים כמו ספות וכיסאות גדולים למעקה כדי לשמור עליו מנזק פיזי הנגרם בטעות.

ניתן לבצע התקנה של החלק השבור של מעקה הזכוכית בצורה נפרדת ללא הצורך בהתקנה של מעקה חדש.

ביצוע התקנת מעקה זכוכית היא פרוייקט מורכב ויחסת המשלב אלמנטים של עיצוב ובטיחות, התקנה מרושלת של מעקה זכוכית עלולה לסכן את הסובבים אותו ובנוסף עלולה להיות יותר שבירה. אנו במיסטר גלאס מתמחים בהתקנת מעקות זכוכית מכל הסוגים.

מערכת מעקות זכוכית למרפסת או למדרגות מענקה מראה יוקרתי לנכס ואכן יכולה לעלות את ערכו במעמד המכירה.

את ההתקנה מומלץ לבצע בעת הקמת הנכס או במהלך שיפוץ כולל כדי להבטיח התאמה מרבית, למרות זאת ניתן לבצע התקנה בכל שלב לשיפור הפנים או החוץ של הנכס.

לחר ביצוע ההתקנה על בעל המקצוע להשאיר אזור עבודה נקי ומעקה זכוכית תקין שיושב בצורה תקינה ויציבה  – אנו במיסטר גלאס מקפידים על סטנדרטים גבוההים של התקנה וטיפול בשטח העבודה!

מעוניינים בהצעת מחיר למעקה זכוכית ברמה?

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

דילוג לתוכן