fbpx

תהליך התקנת מעקה זכוכית למרפסת

עם התפשטות פרויקטי התמ"א והבנייה לגובה, הבין הצרכן הישראלי עד כמה מרפסת כבר מזמן אינה מותרות ושמעצם היותה האפשרות היחידה עבורו לשבת באוויר הצח, לנשום אוויר וליהנות מהנוף, היא מהווה למעשה את אחד האלמנטים המשמעותיים בבית. וכך היא תפסה את מעמדה כאזור אהוב ומטופח, וכיום ניתן לראות המוני מרפסות עם ריהוט מפנק ואקססוריז שמשדרגים את החיים, כמו עמדת ברביקיו מאובזרת, או כאלו שפשוט הפכו לגינות משגשגות וצבעוניות.

אבל יחד עם זאת, חשוב לזכור שלמרות שהיא חלק בלתי נפרד מהבית, המרפסת (כמו כל הדירה כמובן) ממוקמת בגובה ולשם כך יש להקדיש מחשבה לא רק למראה שלה, אלא גם להקצות זמן ותקציב על מנת שהיא תהיה בטיחותית ותוכל להגן באופן מקסימלי על השוהים בה.

וכשמדברים על בטיחות במרפסת, מתכוונים בראש ובראשונה למעקה חזק. בשוק קיימים מגוון חומרי גלם שניתן להתקין מהם מעקה שיספק מענה בטיחותי ראוי, כשמעל כולם בולטים יתרונותיה של הזכוכית, שעל פי דעת רבים היא המוצלחת ביותר מביניהם.

אז מאילו חומרים ניתן להתקין מעקה ומדוע דווקא הזכוכית היא המתאימה ביותר? מהם היתרונות שלה? כיצד מתבצעת התקנת מעקה זכוכית וכמה זמן זה לוקח? ושאלת השאלות – כמה זה עולה? נענה על הכל, מבטיחים.

חשוב לדעת אילו סוגי מעקות ניתן להתקין על המרפסת

הגיע הזמן לבחור את סוג המעקה, שנגזר למעשה מאופן ההתקנה שלו. קיימים 3 סוגי מעקה נפוצים: מעקה שמותקן על מחברי נקודה, מעין תופסנים שמותקנים לאורכו, ושאינם בולטים, כך שהם משווים למעקה מראה מינימליסטי ואחיד; מעקה שתול שהבסיס שלו מעוגן על עמודים מתחת לרצפות, מה שגורם למעקה להיראות כאילו הוא עומד בזכות עצמו, במעין יחידה ארוכה אחת. קחו בחשבון שבחירה במעקה שתול יכולה להיעשות רק אם אתם בונים או משפצים את הבית, מפני שלאחר שהתשתיות כבר עומדות איתן, אין אפשרות לצקת או להתקין עמודים תחת הריצוף; והסוג האחרון, מעקה עם עמודים שמותקנים בין יחידות הזכוכית והם אלו שמעגנים אותן.

אז איך בעצם מתקינים את המעקה במרפסת?

על פי חוק, כל מרפסת חייבת במעקה, למען הביטחון והבטיחות. ומפני שידוע שעם בטיחות לא משחקים, התקנת מעקה זכוכית למרפסת צריכה להתבצע על ידי בעל מקצוע בלבד, שיידע להתאים את המעקה לשימוש שייעשה בו, למאפייני הבית ולתנאי מזג האוויר.

כפי שציינו בפסקה הקודמת, סוג המעקה נגזר מאופן ההתקנה. אם אתם בונים או משפצים את הבית, אנו ממליצים על התקנת מעקה שתול, אך אם המרפסת שלכם כבר קיימת ואתם צריכים להחליף או להוסיף מעקה, הבחירה שלכם תהיה בין מעקה עם מחברי נקודה או מעקה עם עמודים.

כך או כך, בעל המקצוע יגיע אליכם בפעם הראשונה למדידות מדויקות של מיקום נקודות העיגון של מעקה הזכוכית וכן לחישובים של עומסים, גובה ועובי. לאחר שהמעקה יהיה מוכן להתקנה, יגיע בעל המקצוע שוב ויעגן את המחברים או העמודים, ואז יתקין את הזכוכית ואת הפרזול שבחרתם. תהליך ההתקנה עצמו אמור לקחת כמה שעות לכל היותר. אז קצת סבלנות ויש לכם מעקה.

כמה זה עולה? – מחירי התקנת מעקות זכוכית למרפסת

כמו כל תוספת לבית, גם מחיר מעקה הזכוכית משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כמו אורך, עובי הזכוכית, סוג הזכוכית, הפרזול שנבחר עבור המעקה ואופן ההתקנה שלו. באופן כללי ניתן לומר שעלות התקנת מעקה למרפסת עומדת בממוצע על 1,500 ₪ למ"ר, כולל עבודה וחומרים.

אז אחרי שקראתם את המאמר, איך תוכלו לומר לא למעקה זכוכית, שהוא גם חזק מאוד, בטיחותי, נראה נפלא ודורש כל כך מעט תחזוקה? כל מה שצריך זה פשוט לבחור איש מקצוע ואת האלמנטים הרצויים של מעקה הזכוכית שנראה לכם הכי טוב ולהתקדם להתקנה. אין ספק שתעשו בחירה נבונה, שתחזיק מעמד לשנים רבות.

דילוג לתוכן