fbpx

גגוני זכוכית-הפתרון המושלם להצללה בבית

גם אם אתם לא מודעים לכך, ככל הנראה כבר עמדתם בעבר, ואפילו יותר מפעם אחת, מתחת לגגון זכוכית.
זה יכול היה לקרות בזמן שחיכיתם להיכנס לחנות האהובה עליכם או כשנהניתם ממשקה מחוץ למסעדה, ואולי סתם כשישבתם על ספסל בתחנת האוטובוס הקרובה לביתכם.
יחד עם זאת, סביר להניח שלא הסתכלתם למעלה וראיתם שאתם חוסים תחת גגון שכזה, וזה די חבל כיוון שלא הכרתם את אחד  הפתרונות הפרקטיים שקיימים כיום בתחום ההצללה, וכן גם לא יכולתם להעריך את האיכויות שלו ועד כמה הוא יעיל.

מה זה בכלל גגון זכוכית? למה הוא משמש? איך מתקינים אותו ואיפה? האם מדובר במבנה יקר? על שאלות אלה ועל אחרות נוספות נענה לכם במאמר זה.

מה הוא גגון זכוכית

גגון זכוכית הוא למעשה משטח עשוי זכוכית שמותקן בדרך כלל באזור הכניסה למבנה כלשהו. זה יכול להיות בית פרטי או כל מבנה אחר. הזכוכית שמרכיבה את הגגון היא בדרך כלל זכוכית מחוסמת או זכוכית רבודה (טריפלקס), בעובי מינימלי של 5+5 מ"מ (ורצוי אף יותר), שתיהן נחשבות לעמידות ובטיחותיות מאוד. במקרה של שבירה, הזכוכית המחוסמת נשברת לרסיסים קטנטנים שאינם חדים ולכן לא מהווים סכנה, ואילו הזכוכית הרבודה, שעשויה שתי שכבות זכוכית שביניהן דבק ייעודי, נסדקת בלבד ואינה נשברת באמת. 

גגוני זכוכית הם דרך נפלאה ופונקציונלית להגדיל חלל וליצור מחסה באופן אלגנטי ויפהפה מבלי לפגוע בנוף העירוני או בכמויות האור הטבעי. בין אם הם עומדים עצמאית, מחוברים למבנה או תלויים, גגוני הזכוכית מהווים תוספת ארכיטקטונית מרשימה לכל בניין, כשהשמש והשמים שמשתקפים דרכם מוסיפים עניין ויופי לכל מי שעומד תחתם.

איפה כדאי להתקין גגוני זכוכית

גגוני זכוכית ניתן להתקין כמעט בכל מקום. הם יכולים לשמש כסוככים לחלונות מסוימים בבית והם מושלמים כתוספת בכניסות לבתים (גם משותפים),למפרסות שמש, לבנייני משרדים, למרכזי קניות וקניונים, לבתי מלון ואפילו כמחסה בתחנות רכבת ואוטובוס. גם חנויות אוהבות להתקין גגונים מזכוכית, מפני שהם אינם חוסמים את האור והאוויר, ובמקביל גם נותנים תחושה של מרחב ומרווח, של חלל פתוח ומאוורר, ובשעות מסוימות אף מעצימים את השתקפותה של דלת הכניסה או של חלון הראווה. 

היתרונות של גגון זכוכית

 1. תו תקן לגגון זכוכית – חשוב לדעת שלזכוכית יש תקן ישראלי של מכון התקנים, ושחובה לעמוד בו. התקן קובע איזה סוג זכוכית מתאים להתקנה של אלמנטים שונים כמו מעקות, גגונים או דלתות, את עובי הזכוכית הנדרש לכל אלמנט ופרמטרים נוספים שהכרחיים לבטיחות ולשקט הנפשי שלכם.
 2. תוספת שטח – גגון זכוכית יכול לסוכך על חלל חוץ שבו תוכלו למקם ריהוט גן, להתרווח ולנשום אוויר צח. כך תמקסמו את היתרונות של חדר נוסף מבלי להכליל אותו בהוצאות שלכם.
 3. מראה – גגון זכוכית הוא תוספת יפיפיה ומרשימה מאוד לבית שלכם. הוא משדרג את הכניסה לבית, נותן לה מראה בעל קווים נקיים ואף יכול להעלות את ערך הנכס.
 4. עיצוב – בהמשך למראה המרהיב של גגון הזכוכית, חשוב לציין שמדובר בחומר גלם ורסטילי מאוד, שאפשר להוסיף לו צבע או מרקם מעניינים, ואולי גם להדפיס עליו את הלוגו של העסק או כל תמונה אחרת. כלומר, גגוני זכוכית ניתנים לייצור במגוון גדלים, צורות וצבעים. כל שנותר הוא רק לבחור איזה מהם מתאים לבית או לעסק שלכם.
 5. השתלבות במבנה – זכוכית היא חומר גלם שקוף בדרך כלל, והיא אינה מסתירה או מפריעה לעיצוב המבנה. זה חשוב במיוחד אם המבנה שבו מותקן גגון הזכוכית נחשב אטרקטיבי ובולט בנוף הארכיטקטוני ולכן רצוי שאף אלמנט שמותקן עליו לא יעיב על עיצובו.
 6. תחזוקה מינימלית – גגון זכוכית יכול להחזיק מעמד שנים לא מעטות כמעט ללא תחזוקה למעט ניקיון פשוט וקל של הזכוכית עצמה מאבק ומכתמים אחרים. כמו כן, אם הגגון ממוסגר על ידי חומר גלם אחר כמו מתכת או עץ, רצוי לתחזק אותם תקופתית ולצבוע מדי פעם, בהתאם לנדרש. 
 7. זכוכית היא חומר ידידותי לסביבה – זכוכית היא אחד מחומרי הגלם הסביבתיים ביותר לאורך כל מחזור החיים, החל מהייצור שלה שנעשה מחומרים טבעיים ועד המיחזור המושלם שלה. אין פלא שהיא איתנו כבר אלפי שנים ואינה מתבלה לעולם.

התקנת גגון זכוכית

על מנת להתקין את הגגון יש להתחיל בתכנון שלו. האם אתם מעוניינים בגגון מרובע או מעוקל, האם תרצו לשלב אותו עם חומרי גלם אחרים, כמו למשל מסגרת אלומיניום, או להשאיר אותו כמשטח זכוכית אחיד ללא כל תוספות. תכנון נכון יעזור לכם להגדיר את סוג הגגון וכן להקצות עבורו תקציב.

לאחר שיש לכם מושג כלשהו על אופי גגון הזכוכית שתרצו, הזמינו בעל מקצוע שיגיע אליכם לבית או לעסק, ימדוד ביסודיות ובקפדנות את השטח, יתכנן עבורכם, באופן מעשי, את הגגון המיטבי ולאחר אישור שלכם יכניס אותו לתהליך ייצור שבו הוא ייחתך ויעוצב בדיוק לפי המידות. לאחר שהגגון מוכן, יגיע בעל המקצוע שוב למקום לצורך ביצוע ההתקנה עצמה.

שימו לב שאת גגוני הזכוכית ניתן להתקין כמבנים עצמאיים או ככאלה שנתמכים על ידי מבנה ראשי. לא משנה מאיזה חומר גלם מורכב המבנה, בין אם זה פלדה, אלומיניום או עץ, גגון הזכוכית יעוגן אליו בקלות. כמו כן, אפשר כמובן גם לשלב בגגון הזכוכית תאורה שיכולה להציף את הפאנלים שלו באור בשעות החשכה.

זמן ההתקנה של גגון הזכוכית אינו ארוך ולוקח בדרך כלל עד חצי יום עבודה, אולם במהלכו מומלץ להתייחס למספר נקודות:

 • גשם – גגון הזכוכית שלכם יזדקק לשיפוע או זוית כדי לנטרל רעשים של טפטוף.
 • ניקוז – ניתן לחבר את המרזב אל גגון הזכוכית כדי שינקז אליו את מי הגשמים.
 • עמידות – יש לקחת בחשבון שגגון הזכוכית צריך להיות עמיד, גם לשמש אליה הוא חשוף וגם למזג אוויר קיצוני אחר כמו רוחות חזקות וגשמים כבדים.   
 • בטיחות – יש לחשב את השטח הבולט של הגגון מעבר לנקודות העיגון שלו. כלל אצבע למדידה בטוחה הוא הכפלת עובי הזכוכית ב-35 – התוצאה היא השטח המירבי במילימטרים שהזכוכית יכולה לחרוג מנקודות אלו.  

מחיר גגון זכוכית

שאלת השאלות היא כמובן מה המחיר של התקנת גגון זכוכית. העלות תלויה בכמה פרמטרים, כמו סוג הזכוכית, גודל הגגון, עיצוב מיוחד שתרצו ועוד. אולם, ניתן לומר שעלות התקנת גגון זכוכית כולל חומרים, מתחילה מ-2,500 ₪ ויכולה להיות גבוהה מכך ככל שהדרישות תהיינה מפורטות ורבות יותר. על מנת לקבוע בצורה מדוייקת את המחיר הסופי של התקנת גגון הזכוכית מומלץ ליצור קשר עם בעל מקצוע מומחה שיבחן את אזור ההתקנה ביחד עם הדרישות היחודיות לפרוייקט לקבלת הצעת מחיר הגיונית ומקצועית.

יחד עם זאת, ניתן לומר לסיכום, שאם יש לכם בית פרטי או עסק שפונה לרחוב, אין ספק שתרצו שאורחים ולקוחות יגיעו אליכם בכל ימות השנה, ושאם הם יידרשו להמתין בחוץ, השהות שלהם שם תהיה נעימה ככל האפשר. גגון זכוכית הוא אחד מפתרונות ההצללה העכשוויים והמודרניים ביותר, והתקנה שלו הופכת נפוצה יותר ויותר במחוזותינו, ולא בכדי. מבין כל סוגי הסוככים, הזכוכית מביאה איתה מראה אלגנטי ונקי, שבו בזמן גם מצליח לשמר את מה שהעין שלנו רואה וגם מעביר אלינו את אור היום. אנו בטוחים שהתקנת סוכך זכוכית תשדרג מראה של כל מבנה.

לסיכום – גגוני זכוכית עושים אצל מיסטר גלאס

גם אם מדובר בגגון זכוכית לכניסה, או גגון זכוכית למרפסת, בין אם הזכוכית של הגגון מחוסמת או שקופה, אנו במר. גלאס מבצעים עבודות זכוכית מכל הסוגים, תוכלו להשיג גגון זכוכית ברמה הגבוהה ביותר. אז למה אתם מחכים?
ליצירת קשר,
מר גלאס- 054-6310140

שאלות תשובות - גגוני כניסה לבית

התקנת גגון זכוכית יכולה לקחת מספר שעות ועד יום עבודה שלם, וזאת בהתאם לגודל הגגון, מספר הגגונים המותקים ומיקום ההתקנה.

גגון זכוכית שבור עלול להוות סכנה ולכן יש ליצור קשר עם בעל מקצוע על מנת להעריך את הנזק ולהחליפו במידת הצורך.

מערכת גגוני זכוכית או גגון זכוכית קיצוני אשר מוסיף מראה יוקרתי לבית אכן יכול להעלות את מחיר הכנס בשילוב עם עוד אלמנטים יוקרתיים בבית.

הזכוכית שלך היא המקצועיות שלנו

השאירו פרטים ונחזור במהירות

דילוג לתוכן