fbpx

דלתות זכוכית - המדריך המלא מבחירה ועד התקנה

שימוש בזכוכית נפוץ מאוד בעיצוב פנים, ואין זה פלא. הזכוכית היא חומר גלם נוח מאוד לעבודה והוא גם זמין ונגיש, אך מעבר לכך, כל דבר שעשוי מזכוכית מוציא מאיתנו קריאת התפעלות. אולי זה קשור לשקיפות או לזכות ולניקיון, אבל זה קורה כל הזמן, בין אם אנחנו נכנסים למקום שיש בו חלונות גדולים שמכניסים פנימה אל החלל את הנוף מבחוץ כשכולו שטוף באור טבעי, ובין אם אנחנו מתבוננים ובוחנים פרטי זכוכית אחרים, למשל מדפים או ארונות מטבח מזכוכית שהפכו פופולריים במיוחד בשנים האחרונות. לאחרונה זה גם קורה יותר ויותר עם דלתות זכוכית, שאמנם היו קיימות מאז ומעולם, אך בשנים האחרונות הן זוכות לעדנה מחודשת, גם כאן בישראל.

דלתות הזכוכית מהוות פתרון נעים ונוח כיוון שהן משדרות יוקרה, ענייניות ותחכום, כשהן מפתחות ונסגרות אוטומטית ומזמינות פנימה את אלה העומדים בחוץ. ואלו הן רק חלק מהסיבות שבעלי עסקים במיוחד אוהבים מאוד להתקין אותן. מאמר הזה יעסוק בדלתות זכוכית ויסביר לכם כל מה שצריך לדעת עליהן, הן מבחינת תהליך ההתקנה, הן מבחינת הסוגים השונים והיתרונות של כל אחד מהם, וכמובן מבחינת העלות.

מתחילים.

מה היא דלת זכוכית?

דלתות זכוכית, כשמן כן הן – דלתות שעשויות מזכוכית אותן ניתן להתקין אמנם בכל חדר, אך השימוש המובהק והמובחן שלהן קיים בעיקר בחדרי אמבטיה וכדלתות כניסה ראשיות בבתים פרטיים, בבניינים רבי קומות או כדלתות הזזה או דלתות רגילות במשרדים ובמקומות עבודה.

אילו סוגי דלתות זכוכית יש בשוק?

כיום קיים מגוון גדול מאוד של סוגי דלתות זכוכית בשלל דגמים, מרקמים, גוונים ודרכי פתיחה וסגירה. תוכלו כמובן לבחור מהמגוון העצום שיש בשוק את הדלת המיטבית עבורכם, בהתאם לדרישות הבית או המשרד ולתנאי הסביבה.

הסוג הנפוץ ביותר הוא דלת זכוכית עם פתיחת ציר, הדלת הרגילה שכולנו מכירים, כזו שנפתחת פנימה או החוצה. דלת זו מונעת על ידי ציר הידראולי; סוג נפוץ נוסף הוא דלתות ההזזה, דלתות זכוכית שכוללות כנף אחת או שתיים הנעות על מסילה ושמשמשות בעיקר בבית כיציאה למרפסת או לגינה למשל. דלתות מסוג זה מונעות על ידי אמצעים טכנולוגיים שונים כגון חיישנים, עין אלקטרונית, לחצנים וכד'.

מכיוון שמדובר בדלתות שמורכבות במשרד או בבית, בכניסה או ביציאה, הן צריכות להיות בטוחות לשימוש. לשם כך רצוי שתהיינה עשויות אחת משלוש אפשרויות:

 • זכוכית רבודה (טריפלקס), שמורכבת למעשה משתי שכבות זכוכית המחוברות ביניהן בשכבת דבק ייעודי כך שבעת שבירה, חלקים או רסיסים שלהן אינם מתפזרים, אלא נשארים צמודים לשכבת הדבק. 
 • זכוכית מחוסמת שעוברת חימום ולאחריו קירור מהיר, תהליך שמגביר את החוזק שלה פי ארבעה לערך, וכשהיא נשברת היא מתנפצת לרסיסים קטנים ולא חדים שאינם מהווים סיכון. 
 • זכוכית בידודית שמורכבת משתי יחידות זכוכית שיש ביניהן מרווח אותו ניתן למלא בגז, באוויר או בחומרי גלם אחרים בכדי ליצור בידוד תרמי או אקוסטי.

זכוכית הטריפלקס והזכוכית הבידודית הן זכוכיות מבודדות, לעומתן הזכוכית המחוסמת אינה מבודדת, אך היא בטיחותית מאוד. חשוב לדעת שאם תבחרו באחת משתי האפשרויות הראשונות, תוכלו לחסם את סוגי הזכוכיות האחרים, וכך להעניק להן את מירב התכונות ולהפוך אותן מיטביות לכל שימוש.

כמובן שכל דלת שתבחרו ניתן לעצב בצבעים, דוגמאות ומרקמים. הזכוכית יכולה להיות צלולה לחלוטין או אטומה חלקית, בעלת צבע אחד או יותר או מעוטרת בציור שיודפס עליה לפי דרישתכם. תוכלו לבחור גם להתקין את הדלת עם ידית או בלי או להחליט האם לשלב אותה עם חומרי גלם אחרים, למשל להקיף אותה במסגרת אלומיניום או עץ. כל דלת והאופי שלה.

התקנת דלתות זכוכית 

דלתות זכוכית לבית או למשרד נעשות בדרך כלל בהתאמה אישית. תהליך ההכנה וההתקנה של הדלת מתחיל בהתייעצות עיצובית עם האדריכל או מעצב הפנים שלכם. אם אתם בונים בית או משרד, קל יותר לשלב את דלת החלומות שלכם במבנה, כיוון שהיא תעוצב, תיבנה ותורכב לפי הדרישות שלכם. אם אתם מחליפים דלת במסגרת שיפוץ או מתקינים אותה במבנה קיים, אתם תהיו אלה שתיאלצו להתחשב במגבלות החלל ובתנאי השטח, למרות שגם כאן שלל אפשרויות העיצוב נרחבות מאוד.

לאחר שתתקבעו על עיצוב מסוים, הזמינו איש מקצוע, במקרה הזה זגג שיטפל בזכוכית, אך אולי גם נגר או איש אלומיניום אם עיצוב הדלת שלכם כולל שילוב של חומרי גלם אחרים. אנשי המקצוע יגיעו אליכם ויקחו את המידות הנחוצות על מנת להכין את הדלת.

השלב האחרון הוא ההתקנה עצמה, שבדרך כלל לוקחת יום שלם.

חשוב לדעת שאם אתם מתקינים את דלת הזכוכית שלכם בבניין משרדים או בכניסה למקום העבודה, סביר שתצטרכו להתקין יחד איתה ציר הידראולי שימתן את הסגירה שלה או חיישן תנועה שיפתח ויסגור את הדלת אוטומטית. התקנה זו דורשת מעורבות של אנשי מקצוע נוספים וכולם חייבים להיות יחד ביום ההתקנה כדי להוציא את הפרויקט לפועל ביעילות.

 

יתרונות של דלתות זכוכית

לדלתות זכוכית יתרונות רבים, חלקם פיזיים וחלקם פסיכולוגיים. הבה נרכז אותם:

 1. דלתות זכוכית, בדיוק כמו חלונות גדולים, הם אמצעי מושלם להכניס את הנוף אליכם הביתה. השימוש בדלת זכוכית כדלת כניסה לבית, במקום דלתות העץ או המתכת המסורתיות, מעצים את הנוכחות של החוץ ויוצר רצף של "תמונת נוף", במיוחד אם אתם גרים באזור שאינו עירוני.
 2. דלתות זכוכית מכניסות פנימה גם אור טבעי, דבר מהותי במיוחד בארץ שטופת שמש כמו שלנו. האור הטבעי שחודר לחלל מצמצם את הצורך בשימוש בחשמל לתאורה ובנוסף גם מפחית את חשבון החשמל שלכם.
 3. דלתות זכוכית נותנות תחושה של מרחב. זה אמנם לא ממש מתבטא בשטח עצמו, החלל עדיין יישאר בגודלו הטבעי, אבל ההרגשה שתתקבל אם תתקינו דלת זכוכית בחלל, שהוא גדול ורחב יותר, כיוון שיש תחושה של המשכיות בינו לבין החדרים האחרים, בין אם הם פנימיים או חיצוניים.
 4. תחזוקה של דלתות זכוכית היא פשוטה ביותר. כל שצריך הוא לנקות עם מים או עם חומר מבריק ייעודי ולנגב עם מטלית.
 5. לדלתות זכוכית יש בלאי נמוך, הן לא נהרסות או נשחקות עם הזמן, והן עמידות ללחות ולנזקים אחרים של מזג האוויר, כך שבשילוב עם רמת תחזוקה קלה, הבחירה בדלת זכוכית משתלמת מאוד לטווח הארוך.
 6. במקומות עבודה דלתות זכוכית יוצרות חלל עבודה נקי, מזמין, מאוורר ושטוף אור שכיף לעבוד בו והוא אף תורם לריכוז העובדים.
 7. במקומות עבודה דלתות הזכוכית מהוות אפילו כלי שיווקי. דלת זכוכית שנפתחת אוטומטית, יוצרת כבר בכניסה תחושה שהלקוחות או העובדים שלכם רצויים. בנוסף, ניתן לראות דרכה מה נעשה פנימה, דבר שיוצר אמון וביטחון בעסק.
 8. התקנת דלתות זכוכית בחללים בהן עוברת כמות אנשים גדולה, יוצרת מראה מודרני מרענן ומלא בסטייל, שגורם אמון ורוגע לכל מי שנתקל בהן.
 9. לדלתות זכוכית יש מגוון מכובד מאוד של דוגמאות ומרקמים שתוכלו לנצל לטובת הבית או המשרד שלכם, כל עיצוב שתבחרו ישדרג באחת את מראה החלל.

 

למה יש לשים לב בהתקנת דלת זכוכית

האתגר העיקרי בהתקנת דלת זכוכית כדלת כניסה לבית פרטי היא בעיקר נושא האבטחה והביטחון שבא איתו. בנוסף לכך, קיים גם נושא הבטיחות – אף אחד לא רוצה שדלת הכניסה שלו לבית (או בכלל דלת / חלון זכוכית) יתנפצו לאלפי רסיסים קטנטנים ויסכנו את בריאותם של בני הבית והסובבים. מכיוון שכך, חוזק הזכוכית הנבחרת קריטי במיוחד להגנה על הבית ועל יושביו.

החדשות הטובות הן, כפי שכבר צוין קודם במאמר, שכיום יש מגוון סוגי זכוכית מהם ניתן להכין זכוכית רבודה או מחוסמת, בטוחה ובטיחותית שכמעט ובלתי אפשרי לשבור. ליתר דיוק, זכוכית כפולה באיכות גבוהה, לא רק שתעניק לבית את ההגנה והביטחון המקסימליים שאתם זקוקים להם, אלא אף תגביר את הנצילות האנרגטית שלו.  

ואם אתם דואגים לגבי העדר הפרטיות, שמוצג אף הוא כחיסרון של שימוש בדלתות זכוכית, אל דאגה. יש כיום את הטכנולוגיה שמאפשרת לשלב בדלתות ובמחיצות הזכוכית פולימר ייחודי שיש לו את התכונות ליצור בידוד אקוסטי ולהקטין רעשים.

מחיר דלתות זכוכית

טווח המחירים של דלתות זכוכית משתנה מאוד מפרוייקט לפרוייקט, איך ניתן לומר שטווח המחירים של דלתות זכוכית נע בין 1,000-5,000 ₪ (לא כולל מע"מ), כך שכמובן יש להקצות עבור הפרויקט את הסכום מראש. המחיר כמובן משתנה בהתאם למפרט הדלת – לגודלה, לעוביה, לחוזקה, מהו סוג הזכוכית ממנה היא מורכבת, היכן ממוקמת ההתקנה ואיזו שיטת התקנה נבחרה, האם הדלת מעוצבת וכיצד היא מעוצבת.

דלת זכוכית למקלחת, פשוטה, בעלת גודל סטנדרטי, שעוביה בסביבות 8 מ"מ, תעלה באופן טבעי פחות מדלת כניסה לבניין משרדים, שהיא מן הסתם גדולה ועבה יותר, שמודפס עליה לוגו של החברה, ושייתכן ומותקנת איתה גם חיישן או עין אלקטרונית, שמייקרים משמעותית את העלות.

על מנת לקבוע בצורה מדוייקת את המחיר הסופי של התקנת דלת הזכוכית מומלץ ליצור קשר עם בעל מקצוע מומחה שיבחן את אזור ההתקנה ביחד עם הדרישות היחודיות לפרוייקט לקבלת הצעת מחיר הגיונית ומקצועית.

בחירת דלת זכוכית

אנו סבורים שהמאמר הזה הצליח לייצר אצלכם לפחות סקרנות לגבי התקנת דלתות זכוכית, ולתת לכם מושג על תהליך ההתקנה שלהן ועל היתרונות הרבים. נציין שוב שלדלתות זכוכית יש מגוון עצום של דוגמאות ומרקמים, החל מזכוכית שקופה וצלולה וכלה בזכוכית חלבית אטומה, שתכניס את האור אך במקביל תשמור על הפרטיות שלכם, זכוכית עם ציור מודפס או דוגמה מעניינת – הכל הולך וכל דבר יפה יותר מהשני.

אצלנו במר.גלאס מתמחים בעבודות זכוכית מכל הסוגים.
נשמח להעניק לכם שירות מנצח שתגרום לדלתות הזכוכית בביתכם להיות הפנינה של הבית שלכם.

שאלות ותשובות - דלתות פנים מזכוכית

התקנת דלת זכוכית אורכת כ2-3 שעות ועד יום עבודה שלם, השוני בזמנים נובע מסוג הפתיחה של הדלת אזור ההתקנה וסוג הדלת.

ניתן להחליף מנוע לדלת זכוכית אשר היה קיים בה מנעול מההתחלה.

כן, ניתן לברוח גוון זכוכית ורמת שקיפות לדלת הזכוכית שלכם

כן, בגדול קיימות 3 סוגי פתיחה מרכזים: פתיחת הזזה על מסילה – דלת הזזה המתוקנת על מסילה שמאפשרת תנועה אנכית של הדלת. פתיחת הזזה על מסילה אל תוך מרווח בקיר – בדומה להתקנה רגילה על מסילה, אך הפעם דלת הזכוכית נכנסת אל תוך מרווח בקיר הצמוד לפתח. פתיחת ציר – דלת הנפתחת על ציר, ממש כמו הדלת הרגילה שאתם מכירים!

יש להחליף דלת זכוכית שנשברה במהרה על מנת להחזיר לבית שלכם את המראה הנקי שלו.

ניתן לבצע התקנת דלת זכוכית כחלק מכל חדר בבית – ולא רק כדלת כניסה! 

הזכוכית שלך היא המקצועיות שלנו

השאירו פרטים ונחזור במהירות

דילוג לתוכן