fbpx

מחיצות זכוכית של מר. גלאס - מחיצות מזכוכית לבית ולמשרד

למה זכוכית מתאימה להתקנת מחיצות למשרד ולבית?

זכוכית היא אחד מחומרי הגלם הוותיקים והאהובים ביותר, בין השאר בשל היותה שקופה, אלגנטית ונקייה. כחלק מהשימושים שלה היא מספקת פתרונות פשוטים לדילמות עיצוביות כגון חלוקת אזורים נפרדים בחללים גדולים או אספקת תאורה טבעית לבית. לכן, אם אתם רוצים לתת לאזור מסוים תחושת מרחב ופתיחות, שקלו להוסיף לו מחיצת זכוכית. זהו אלמנט נהדר שיכול לשמש לחלוקה ולהפרדה, ובנוסף גם להוסיף מראה עכשווי לכל בית או משרד, תוך יצירת תחושה של נוחות ושל בטיחות מירביות. ואלו הן בדיוק הסיבות לכך שמחיצות הזכוכית הפכו פופולריות מאוד בקרב מעצבי הפנים ולקוחותיהם. 

אבל מה זו בכלל מחיצת זכוכית? האם יש הבדל בינה ובין קיר זכוכית? היכן ניתן להתקין אותה? למה היא משמשת? מה זה מצריך וכמה זה עולה? כל אלו ועוד במאמר שלפניכם.

מה היא מחיצת זכוכית?

מחיצת זכוכית היא למעשה קיר פנימי העשוי ברובו מזכוכית ושמשמשת בדרך כלל להפרדה בין חללים שונים בבית או במשרד. באופן רשמי קיים הבדל בין קיר זכוכית לבין מחיצת זכוכית  – קיר זכוכית (All Glass) מותקן מהרצפה ועד לתקרה, לרוב בחלק הפנימי של החלל, אך לעיתים גם בחלקו החיצוני כחלון ענק; ואילו מחיצה היא בעצם  קיר חלקי והיא מותקנת בחלקו העליון או התחתון של החלל, כלומר תלויה מהתקרה או זקורה מהרצפה – אולם גם אם תגידו מחיצת זכוכית ותתכוונו לקיר או להיפך, אנשי המקצוע יבינו אתכם ויכוונו את ההתקנה בדיוק למה שאתם צריכים. 

היכן ניתן להתקין מחיצת זכוכית?

התשובה לכך היא מאוד קלה – ניתן להתקין מחיצת זכוכית בכל חדר או חלל שרוצים. מחיצות או קירות זכוכית יכולים להגיע כדלתות, כחלונות גדולים, כדלתות הזזה וכמחיצות הפרדה אותם ניתן להתקין ולהרכיב בסלון, במטבח, בכניסה לבית, בחדר האמבטיה, בחדרי השינה ובמשרד. 

בכל מקום בו יש חלון זכוכית גדול, קיר או מחיצת זכוכית, תרגישו יותר אוויר, יותר מרחב ויותר אור. זהו אלמנט שקיים כדי להגביל או להפריד אזורים, אבל הוא נותן תחושה של להיות עם ולהרגיש בלי, כלומר הוא מספק את הצורך הנחוץ, כולל הפרטיות והשקט, אך לא פוגם בהמשכיות של החלל והוא פרקטי להפליא.

מחיצות זכוכית למשרד - התאמה מושלמת

למחיצות זכוכית יש אפקט מהותי ויוקרתי כאשר מדובר בהתקנה במשרד, ההבדל בין משרד המחולק בעזרת קירות מסורתיים לעומת משרד המחלוקת בעזרת מחיצות זכוכית הוא עצום. 

ההבדל נובע ומהשקיפות והרגשת המרחב הפתוח שמעניקה התקנת מחיצות זכוכית במשרד. אותו הבדל ויזואלי הוא הכרחי לעסקים וחברות אשר מקבלים קהל לקוחות לפגישות במשרדם. חברות הייטק אשר מעוניינות ליצור סביבת עבודה אסטטית ונעימה יהנו גם הן מאפקט המרחב אשר יוצרת מחיצת הזכוכית. 

מהם היתרונות להתקנת מחיצת זכוכית?

למחיצות זכוכית יש יתרונות לא מעטים ולעיתים ההתקנה שלהן עדיפה על בניית קירות, גם אם מדובר בקירות גבס, פשוט מפני שגם תהליך ההתקנה וגם תהליך הפירוק פשוטים וקלים יותר. אז הנה 10 יתרונות שיש למחיצות זכוכית שלא קיימים עם חומרי גלם אחרים: 

  1.  מחיצת זכוכית היא אמנם אלמנט קבוע ואיתן, אולם ניתן גם להפוך אותה לניידת, כך שבהשוואה לקיר מסורתי, קל מאוד להזיז אותה ברחבי החלל ולהתאים אותה למיקום כזה או אחר לפי הצרכים שלכם.
  2. מחיצת זכוכית דקה יותר מקיר רגיל, אפילו מקיר גבס, ולכן תופסת פחות שטח, מה שמשאיר לכם ניצול מקסימלי של השטח הקיים.
  3. מחיצת זכוכית נוחה מאוד מבחינה כספית בהשוואה לבניית קיר מסורתי, בעיקר בשל הכמות הקטנה יותר של חומרי הגלם והנוחות והמהירות שבעבודה איתם.
  4. ניתן להגדיר בעזרתה אזורים ספציפיים במשרד וגם בבית, כמו למשל יצירה של פינת עבודה נפרדת, הפרדה בין חדר משחקים לחדר השינה של הילדים או התקנה שלה כקיר חיצוני שיכניס את הנוף פנימה.
  5. היא בטיחותית, חזקה ויציבה ולכן עמידה בפני פגיעות מכל סוג, גם שלה וגם של הסובבים אותה.
  6. מחיצת זכוכית מאפשרת לאור הטבעי להיכנס בקלות ולשטוף את החלל, ובמקביל גם עוזרת לצמצם את צריכת החשמל, מפחיתה את חשבונות החשמל והופכת אתכם או את העסק שלכם לידידותי יותר לסביבה.
  7. מחקרים מצביעים על כך שלאור הטבעי שמחיצות הזכוכית מכניסות פנימה לחלל, יש גם יתרונות בריאותיים, ביניהם שינה טובה יותר בלילה, יצירתיות ופריון גבוהים יותר במהלך היום ושיפור מצב הרוח.
  8. במקומות עבודה מחיצת זכוכית הופכת את החלל לפתוח ונגיש, מסייעת לתקשורת בין העובדים וגורמת להם להרגיש יותר מחוברים, כל זאת תוך כדי יצירת חלל אקוסטי ושקט יותר לעבוד בו.
  9. בנוסף לכך, מקום עבודה שיש בו מחיצות זכוכית נתפס אצל הלקוחות והמבקרים כשקוף, כזה שאין לו מה להסתיר, וכך עולה גם היכולת לבטוח בעסק.
  10. ולא פחות חשוב – מחיצת זכוכית שומרת על יופיה וטיבה לאורך זמן, היא אינה מתבלה והיא קלה מאוד לתחזוקה ולניקיון.
photo1655054467

סרטון התקנת מחיצה לחדר כושר

מאיזו זכוכית ניתן להתקין מחיצת זכוכית?

חומר הגלם ממנו בנויות מחיצות הזכוכית הוא אכן הזכוכית, אך מידת השקיפות, ההרכב והעובי שלה נבדלים ומשתנים בהתאם לצרכים העיצוביים. עובי הזכוכית תלוי בשימוש אליו מייעדים אותה – אם מתכוונים להקים מחיצה פנימית, קירות הזכוכית יגיעו בעובי ממוצע שנע בין 8-12 ס"מ, ושכל שהם יהיו גבוהים וגדולים יותר, כך יהיה גם עוביים. כך למשל מחיצה שמותקנת כהפרדה על גבי שולחן עבודה במשרד, בגובה נמוך יחסית, יכולה להיות בעלת עובי של 8 ס"מ, אולם אם תתקינו מערכת חדרים שלמה בקומה או במשרד, רצוי שהזכוכיות תהיינה עבות יותר. 

מרבית משטחי הזכוכית של המחיצות או הקירות עשויים זכוכית מחוסמת, שנחשבת לזכוכית בטיחותית מאוד. זכוכית זו עוברת תהליך חימום בטמפרטורות גבוהות שגורם לה להיות חזקה יותר, כך שכאשר היא נשברת היא מתנפצת לרסיסים קטנטנים שאינם חדים ושלא ניתן להיחתך מהם, ולכן הם אינם מהווים סכנה. זכוכית מחוסמת מתאימה לכל מחיצה או קיר פנימיים שמטרתם להפריד בין חדרים, אך אם מחיצות הזכוכית אמורות להיות מיושמות במשרד או בחללים ציבוריים, כדאי מאוד שבנוסף הן גם תמנענה חדירת רעשים. לשם כך עדיף להתקין מחיצה מזכוכית טריפלקס, זכוכית שמורכבת משני משטחי זכוכיות שמחוברים ביניהם על ידי דבק מיוחד, ושמיועדת בדיוק לזה.

בנוסף אם מדובר במחיצה או בקיר ממוסגר, יהיו גם אלמנטים נוספים שישתלבו, כגון אלומיניום או עץ שירכיבו את המסגרת ההיקפית או ישמשו לדקורציה. ולבסוף, אם תרצו, על כל סוג זכוכית תוכלו לבחור דוגמה לעיטור שניתן יהיה להדפיס או לחרוט על המחיצה או הקיר.

איך מבצעים התקנת מחיצת זכוכית?

כמובן שעל מנת להתקין מחיצת זכוכית, ולא משנה באיזה גודל, תזדקקו לבעלי מקצוע. זה מתחיל באדריכל או במעצב הפנים שיחד איתכם יתכנן וידייק עבורכם את המחיצות שאתם צריכים, את צבען, מידת השקיפות שלהן, עוביין והיכן הן תמוקמנה. לאחר מכן יגיע זגג אליכם, וכמו בכל תהליך של שיפוץ או בניית בית, הוא יבחן את החלל שתרצו להקים בו את המחיצה, את תנאי השטח של החלל ויקח את המידות הנחוצות. הוא יבנה עבורכם את המחיצה ובסיום התהליך יבצע את ההתקנה בבית או במשרד.

מחיר מחיצת זכוכית

עלות מחיצת זכוכית, כולל התקנה, נע בין 550-1,200 ₪ למ"ר, לא כולל מע"מ ולעיתים גם יותר. יש מספר גורמים שמשפיעים על המחיר, ביניהם עובי הזכוכית, האם תרצו זכוכית עם דוגמה והאם יש או אין מסגרת למחיצה. על מנת לקבוע בצורה מדוייקת את המחיר הסופי של התקנת מחיצת הזכוכית במשרד או בבית מומלץ ליצור קשר עם בעל מקצוע מומחה שיבחן את אזור ההתקנה ביחד עם הדרישות היחודיות לפרוייקט לקבלת הצעת מחיר הגיונית ומקצועית.

לסיכום - מחיצות הזכוכית עושים אצל מיסטר גלאס

מראה מודרני, מגוון אפשרויות עיצוב שניתן להתאים לכל חלל וגם למשרדים, יתרונות בריאותיים רבים, מראה עכשווי ומודרני. למה אתם מחכים? נסו לשלב מחיצה או קיר מזכוכית אצלכם בבית או במשרד. אין ספק שרק תרוויחו. 

אנו ב מר. גלאס מתמחים בעבודות זכוכית מכל הסוגים, נשמח להעניק שירות מנצח שיגרום לזכוכית להיות הפנינה של הבית או המשרד שלכם!

שאלות ותשובות -מחיצות זכוכית למשרדים ולבית

אורך זמן התקנת מחיצת זכוכית מתחיל במספר שעות ויכול להגיע עד ימי עבודה אחדים. זמן ההתקנה תלוי במורכבות הפרוייקט – למשל התקנת מחיצת זכוכית בודדת לחדר בבית תיקח מספר שעות בודדות, כשמצד שני ביצוע התקנת מחיצות זכוכית לקומת משרדים שלמה יכולה לקחת מספר ימי עבודה.

שימור מחיצת הזכוכית מסתכם בניקוי המחיצה עם החומר המתאים על בסיס שבועי. דגש נוסף הוא לוודא שלא ממקמים רהיטים הנוהגים לזוז בצמוד למחיצה, כגון שולחנות משרד כבדים או כיסאות. תזוזה מרושלת של הרהיטים בצמוד למחיצה עלולה לפגוע בה.

תמיד נעדיף לבצע התקנת מחיצות זכוכית במשרדים רקים מציוד ורהיטים כדי להבטיח התקנה אידיאלית ללקוח העסקי!

כמובן, ניתן לבצע תיקון של מערכת המחיצות בעזרת החלפה של החלק הפגום הבודד

לסוגי זכוכית שונים יש יכולות בידוד שונות, יש לוודא שסוג הזכוכית שנבחר לפרוייקט עומד בדרישות בידוד הרעש שהמשרד צריך.

כן אין ספק, ניתן להתקין מחיצות בחלל המשרד על פי צורך העסק, ולכן מומלץ לבצע שיחת יעוץ עם בעל המקצוע כדי להבין את מגבלות המשרד ולשקף לו את הצרכים של העסק על מנת לתכנן את ההתקנה בצורה הטובה ביותר.

ממש לא! ניתן לבצע התקנת מחיצות זכוכית בצבעים שונים ורמות שקיפות שונות.

הזכוכית שלך היא המקצועיות שלנו

השאירו פרטים ונחזור במהירות

דילוג לתוכן