fbpx

מקלחונים מעוצבים - הסוד לחדר אמבטיה יוקרתי יותר

מקלחונים היו מאז ומעולם האופציה המועדפת על מרבית האנשים לרחצה. אין ספק שהרבה יותר קל, מהר ונוח להתקלח במקלחון מאשר למלא אמבטיה, שלא לדבר על החיסכון במים ועל היתרונות הסביבתיים. אך נדמה שבשנים האחרונות המקלחונים הפכו מפריט פונקציונלי פשוט לאביזר עיצובי שהוא חלק אינטגרלי ומהותי מחדר האמבטיה.

אבל מה זה מקלחון מעוצב? מה ההבדל בינו לבין מקלחון רגיל? ממה הוא עשוי ואיך מתקינים אותו?

אנחנו כאן כדי לענות.

על מקלחון מעוצב וההבדל בינו לבין מקלחונים אחרים

מקלחון מוגדר כתא נפרד למקלחת בחדר האמבטיה שתחום בקירות ואו בדלתות זכוכית או פלסטיק, הגדרה שיכולה להתפרש באינספור מובנים ולהיות מוטמעת בשלל צורות עיצוביות, בהתאם לפרשנות האישית של כל אחד. ואכן ניתן למצוא כיום מקלחונים פינתיים, מעוגלים, כאלה עם דלת זכוכית קבועה או עם דלתות שניתנות להזזה, מקלחונים בעלי פרופיל מסגרת, מקלחונים שיש להם אגן להיקוות המים. הבנתם את הרעיון, עושר עצום של עיצובים ודוגמאות. אבל אם אתם מעוניינים במקלחון מעוצב, הכוונה היא בדרך כלל למקלחון שדפנותיו עשויות זכוכית מחוסמת. מקלחון כזה נחשב איכותי יותר והוא מהווה פתרון מיטבי לחדר האמבטיה הרטוב ורווי הלחות.

חשיבות הזכוכית במקלחונים מעוצבים

ולמה דווקא זכוכית?  יש לכך מגוון סיבות, אבל העיקריות הן שאין לה כמעט בלאי, היא חזקה מאוד ובעלת יכולות איטום מעולות.

הזכוכית שממנה מורכבים מרבית המקלחונים היא אחת משני סוגים – הראשון, זכוכית מחוסמת, שמיוצרת על ידי חימום חומר הגלם לטמפרטורות גבוהות מאוד ולאחריו קירור מהיר, תהליך שהופך אותה חזקה במיוחד. היתרון של זכוכית מחוסמת, שהיא נחשבת בטיחותית מאוד, כך שגם כאשר היא מתנפצת (מאורע נדיר), לא קורה כלום מלבד רעש גדול ובלגן עצום של אלפי רסיסים קטנטנים שאינם חדים כלל וכלל; הסוג השני הוא זכוכית רבודה, שמוכרת יותר בשם זכוכית טריפלקס. זכוכית זו מורכבת למעשה משתי שכבות שמודבקות אחת לשנייה בדבק ייעודי שתפקידו למנוע פיזור רסיסים, כך שהיא יכולה אך ורק להיסדק, ללא יכולת להתנפץ או להישבר. שני סוגי הזכוכיות טובים מאוד והבחירה באחד מהם תלויה רק בכם, הדבר היחיד שלטעמנו חובה עליכם להתייחס אליו הוא עובי הזכוכית שצריך להיות מינימום 6-8 מ"מ, רצוי 8 מ"מ.

הצד העיצובי - שילוב הזכוכית במקלחון מעוצב

מבחינה עיצובית המראה השקוף של הזכוכית מתכתב באופן מושלם עם המים שזורמים במקלחון. עוד כדאי לציין שמעצבים רבים אוהבים אותה מפני שהזכוכית יוצרת מראה מרווח וגדול יותר לכל חלל בו היא מצויה והיא גם מתאימה לכל עיצוב שהוא. כך שאם תחליטו להתקין מקלחון מעוצב בחדר האמבטיה שלכם, כל שתצטרכו לעשות הוא להתאים לזכוכית גימור או פרזול שישדרג אותה וישתלב בחדר האמבטיה. זה יכול להיות עיצוב כפרי מעץ, עיצוב מודרני או תעשייתי עם אלמנטים מברזל ופלדה, עיצוב נורדי מונוכרומטי, או אפילו עיצוב אקלקטי שליקטתם מכל מיני השראות או מקומות שביקרתם בהם.

סוגים נפוצים של מקלחונים מעוצבים

הצורה והעיצוב של המקלחון שלכם תלוי כמובן בחלל שבו הוא מותקן. אם חדר האמבטיה גדול ויש לכם אפשרות לתת למקלחון מקום לבלוט, זה מצוין. אין ספק שעיצוב שבו המקלחון הוא מרכז העניינים יתפוס את מירב תשומת לב וישדרג את מראה החלל. אבל גם אם יש לכם חדר אמבטיה קטן, עדיין תוכלו להתקין בו מקלחון מעוצב מפנק שיספק עבורכם בדיוק את השקט והרוגע שאתם זקוקים לו.

כיום יש שני סוגי של מקלחונים מעוצבים ששולטים בשוק:

  • מקלחון חזית מעוצב שיש לו דלת זכוכית אחת והוא תחום בין 3 קירות קיימים בחדר. זהו בדרך כלל מקלחון שמותאם לחדר אמבטיה צר וארוך ושצריך להציב פתרון עיצובי במגבלות שטח.
  • מקלחון פינתי מעוצב, שהוא הנפוץ ביותר. למקלחון זה שתי דלתות שמורכבות כל אחת ליד קיר, כך שיחד הם סוגרים פינה בחדר האמבטיה. סוג זה של מקלחון הוא מאוד הפוץ ונוח כיוון שניתן להתאים אותו לכל גודל חדר, ללא מגבלות כלשהם.

סרטון חיתוך של מקלחון מעוצב

בחירת מיקום למקלחון מעוצב

לאחר שהחלטתם איזה סוג מקלחון תבחרו והיכן הוא ימוקם, עליכם להחליט על הגודל שלו. האם תסתפקו במקלחון סטנדרטי או שתרצו מקלחון זוגי, טרנד פופולרי היום, שהוא גדול ומרווח במיוחד ולעיתים יש לו אפילו מערכת כפולה של ראשי אמבטיה.

בחירת זכוכית למקלחונים מעוצבים

השלב הבא הוא שלב העיצוב של המקלחון עצמו – איזה סוג זכוכית תבחרו: שקופה, חצי שקופה, חלבית? האם תרצו שסביב דלת הזכוכית יהיה פרזול כלשהו או שתעדיפו שהדלת תורכב מזכוכית בלבד? אולי תרצו להוסיף ספסל עץ או בטון במקלחון? אולי נישה להניח בתוכה את הסבון והשמפו? לכל אחת מהאופציות שתחליטו עליהן יש השפעה עיצובית אחרת והיא אמנם תלויה גם בעיצוב הכללי של חדר האמבטיה, אבל בעיקר בהעדפות האישיות שלכם.

טיפים לתחזוקת מקלחונים מעוצבים

הניקיון של המקלחון המעוצב שלכם חשוב מאוד בכדי לשמור עליו, במיוחד אם חלק ניכר ממנו עשוי זכוכית שקופה. החלק הטוב בניקיון המקלחון שלכם נעוץ בכך שמדובר בחלל רטוב, שמים הם חלק ממנו ולכן פעולת הניקיון שלו מאוד פשוטה וכל שצריך עבורה שיהיו לכם חומר לניקוי חלונות ומטלית. החלק הפחות טוב, שתדירות הניקיון גבוהה. כי בכל פעם שאתם או מישהו מבני ביתכם מתקלח במקלחון, נוצרים כתמים על הזכוכית ובשילוב עם האבנית שהמים בישראל משופעים בה, הם עלולים להפוך למטרד לא נעים לעין.

מכיוון שהסוד הוא תחזוקה קבועה בתדירות יחסית גבוהה, מומלץ להחזיק באחד הארונות בחדר האמבטיה את כל מה שאתם צריכים לניקיון ולהעביר ניגוב על דלתות הזכוכית מיד לאחר המקלחת. כך הלכלוך והכתמים לא יצטברו, והמקלחון ייראה נפלא לאורך זמן. ואגב, אם אתם כבר מנקים את הזכוכית, כדאי גם לעבור על שאר החלקים במקלחון. כפי שציינו, זהו אזור רטוב ולכן קל מאוד לשמור על ניקיונו.

והטיפ האחרון שיעשה פלאים לשמירה על המראה והניקיון של חדר האמבטיה אם תיישמו אותו כהלכה – אוורור החלל. בהיותו אזור רטוב, לטוב ולרע, חדר האמבטיה נוטה לצבור לחות שעלולה ליצור עובש וריחות לא נעימים. אבל מצב זה קל לפתרון, פשוט פתחו את החלון ו/או את הדלת כאשר אתם מסיימים להתקלח, האוויר כבר ירוץ ביניהם, יאוורר וייבש את החדר.

מחיר מקלחונים מעוצבים - כמה זה עולה?

עלות מקלחון מעוצב תלויה במספר מרכיבים. זה מתחיל כמובן בצורת המקלחון וגודלו שמשפיעים על מספר הדלתות הנדרש ועל גודלן. גם סוג הזכוכית ועובייה משנים את המחיר, וכן רמת הפרזול והאקססוריז שתרצו להוסיף.

 בהחלט אפשר להוזיל את עלות המקלחון בוויתור על תוספות או אקססוריז יקרים, אך על מנת לקבוע בצורה מדוייקת את המחיר הסופי של התקנת מקלחון מעוצב מומלץ ליצור קשר עם בעל מקצוע מומחה שיבחן את אזור ההתקנה ביחד עם הדרישות היחודיות לפרוייקט לקבלת הצעת מחיר הגיונית ומקצועית.

מקלחונים מעוצבים עושים רק אצל מיסטר גלאס!

לסיכום אפשר לומר, שלא באמת משנה איזה מקלחון תבחרו לחדר האמבטיה שלכם, החשוב הוא שהוא ישמש לכם פינה נעימה ומזמינה שתספק לכם מקום שלו לאחר יום עבודה מפרך או סתם להתרעננות רגעית.

אצלנו במר גלאס תוכלו למצוא מגוון מקלחונים מעוצבים. אנו מתמחים בעבודות זכוכית בהתאמה אישית וזו פריבילגיה עבורנו לתת לכם יעוץ בבחירת המקלחון המיטבי עבורכם. נשמח לעזור ולסייע בכל שאלה, מוזמנים ליצור עימנו קשר.

שאלות ותשובות - מקלחונים מעוצבים

אורך זמן התקנת מקלחון מעוצב מסתכם בזמן עבודה של מספר שעות . זמן ההתקנה תלוי בסוג המקלחון, החומר ממנו הוא עשוי ומיקום ההתקנה שלו.

שימור מקלחון מעוצב כולל ניקוי  עם החומר המתאים על בסיס חודשי. מומלץ לשים לב ולהיות זהירים בפתיחת וסגירת המקלחון, מכיוון שהתנגשות לא רצויה עם חלקים של הקיר או רהיטים אחרים בחדר האמבטיה עלולה להזיק ולמקלחון.

ניתן לבצע תיקונים רק במידה והנזק הוא בקונסטרוקציה, ובמידה ומדובר על נזקים בזכוכית המקלחון יהיה צורך לבצע חילוף של פלטות הזכוכית הפגומות.

המקלחון המעוצב שלך הוא המקצועיות שלנו!

השאירו פרטים ונחזור במהירות

דילוג לתוכן